• امروز : سه شنبه - ۲۶ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 July - 2024
3

سردار قاآنی: به نابودی رژیم صهیونیستی سرعت داده می‌شود

  • کد خبر : 2111
  • 25 فروردین 1401 - 21:43
سردار قاآنی: به نابودی رژیم صهیونیستی سرعت داده می‌شود
فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه از کسانی که علیه رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کنند پشتیبانی می‌کنیم، تصریح کرد: به نابودی رژیم صهیونیستی سرعت داده می‌شود.

سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، صبح امروز، پنجشنبه، ٢۵ فروردین در نخستین مراسم سالگرد شهادت سردار حجازی جانشین نیروی قدس سپاه گفت: سردار حجازی یکی از شهدای برجسته نظام اسلامی است و در همه صحنه‌ها از جلوداران نظام بوده است.

وی افزود: این مراسمات یاد و خاطره شهدایی همچون شهید حاج قاسم سلمیانی، شهید حسین خزاری و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مقاومت است. 

فرمانده نیروی قدس سپاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فلسطینی که در ماه مبارک رمضان به شهادت رسیدند، گفت: شهدای فلسطینی نشان دادند اسلام، ارزش‌های اسلامی و فلسطین زنده است و راه شهدا همچنان استمرار دارد. ما به تاسی از شهدا می‌توانیم راه درست زندگی را فرا بگیریم. 

سردار قاآنی افزود: ما در وسط میدان مبارزه هستیم. جمهوری  اسلامی ایران جلودار صحنه علیه استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل است و ما به تاسی از شهدا راه پر عزت و عظمت آن‌‌ها را ادامه خواهیم داد. 

وی با اشاره به بیانات امام راحل که فرمودند هنر آن است که بدون هیاهوهای سیاسی و خودنمایی شیطانی، برای خدا به جهاد برخیزید و خود را فدای هدف کنید، خاطر نشان کرد: شهید حجازی با تکلیف مداری، تلاش و تدبیر ،‌مصداق این سخن است.   

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند شهید حجازی فردی مجاهد، دارای فکری پویا و دلی سرشار از ایمان راستین و آکنده از انگیزه و عزم راسخ و نیرویی یکسره در خدمت اسلام و انقلاب بود، تاکید کرد: این‌ مجاهد فی سبیل‌الله و این مرد میدان کار و تلاش خلاصانه و حاضر در همه صحنه‌ها که نیاز بود بدون هیاهوی سیاسی حضور داشت.

سردار قاآنی گفت: شهید حجازی مراتب مختلف مسئولیتی را در سپاه طی کرده بود اما همچنان که رهبر در پیام فرمودند در مسئولیت‌های بزرگ‌ سپاه خدمت کرده و در همه آن‌ها سربلند و موفق بوده و این سخن رهبر معظم انقلاب بود. 

وی ادامه داد: او در مسئولیت‌های خطیر با تایید رهبر انقلاب خدمت کرده و اوج مسئولیت‌های بلند درعناوینی خیلی پایین‌تر از آن می‌ایستد و با نهایت تدبیر تلاش می‌کند. 

این فرمانده شاخص جبهه مقاومت  گفت: یکی از مراتب شهید حجازی برای رسیدن به شهادت، اخلاص او بود و با اینکه جانشین فرمانده سپاه بود، آمد و شد جانشین فرمانده نیروی قدس و با جدیت و تلاش کار خود را انجام داد. 

وی ادامه داد: در جبهه مقاومت مردم‌ می‌دانند که شهید حجازی جزو برجسته‌ترین مردان در حوزه‌ مقاومت است و از قبل از انقلاب فعالیت‌های خود را انجام داد و زندان و شکنجه باعث نشد از راهش خارج شود و در دفاع مقدس و بمباران شیمایی خیبر حضور داشت و مسئولیت خود را انجام داد و پس از آن نیز غریب به ۱۰ سال فرمانده نیروی مقاومت بود و کمتر کسی را داریم‌ که چنین مراحل مقاومت را داشته باشد. 

سردار قاآنی گفت: سردار حجازی پس از حضور در جبهه مقاومت و خط مقدم مقابله با صهیونیست با برنامه‌ریزی توانست موفق و سربلند باشد و سید حسن نصرالله او را جزء دوستان با تدبیر و جزء برنامه‌ریزان جبهه مقاومت و با تدبر تعبیر می‌کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: شهید حجازی استاد دانشگاه شهید پروری هم بود. یکی از هنرهای شهید حجازی این بود که انسان های زمینه داری که روحیه و امکان مقاومت در آن ها بود را به خوبی شناسایی و زمینه های رشد و تعالی آن ها را فراهم می‌کرد. این شهید عالی مقام و شهدایی همچون شهید سلیمانی و  سایر شهدایی که همچون یک خورشید فروزان در جبهه مقاومت فعالیت می کردند انسان های بسیاری را تربیت کردند که در سر تا سر عالم پرچم دار جبهه مقاومت هستند. به لطف خدا این حرکت هم استمرار دارد و هم حرکت رو به رشد دارد.

وی ادامه داد: شما امروز لبنان را نگاه کنید که چه موقعیتی دارد. روزی که خرمشهر را در سال ۶۱ آزاد می کردید، رژیم صهیونسیتی از جنوب لبنان وارد شد و در مرکز و بیروت و هر کجا خواست جنایت کرد و کمتر از انگشتان یک دست ابزار نظامی اصلی آن آسیب دید. در حالیکه در این مرحله حدود ٣ هزار انسان را کشت و این جنایت بزرگ در حافظه تاریخی جنایتکاران بزرگ حامی آن‌ها فراموش شده است. صهیونیست‌ها جنایت هایی کردند که در تاریخ سابقه نداشته است. این صبرا و شتیلا که شما در اشعار شنیده‌اید، یکی از این جنایت هاست.

سردار قاآنی گفت: لبنان یک روزی چنین شرایطی داشته، اما امروز قهرمانان عرصه مقاومت در لبنان به جلوداری سید مقاومت سید حسن نصرالله چنان سلطه بر این میدان و منطقه پیدا کرده‌اند که رژیمی که رویای نیل تا فرات را داشته، امروز در اطراف خود و روی زمین دیوارهای بتنی با ارتفاع بیش از شش متر می‌کشد که مبادا کسی به داخل این رژیم نفوذ نکند و در برخی نقاط تا سی متر ستون‌های فولادی در درون زمین فرو می‌کند که کسی از زیر زمین به آن‌ها نفوذ نکند! چنین وضعی به سر این رژیم جنایتکار آمده است.

وی ادامه داد: شما نگاه نکنید به هجمه رسانه‌ای آمریکا که از رژیم صهیونیستی پشتیبانی می‌کند و هر روز می‌خواهند خودشان را قدرتمند نشان بدهند. شما مظاهر ناتوانی آن‌ها و قدرت جبهه مقاومت را که الحمدالله به برکت خون شهدای عالی‌مقام هر روز هم رو به رشد است ، می‌بینید. در همین ماه مبارک رمضان و در آستانه ماه مبارک رمضان چطور قهرمانان فرزندان فلسطین، هر کدام زمینه‌هایی برای خودشان ایجاد کردند و عملیات هایی را که درون قلب رژیم صهیونیستی و این یهود پست فطرت را می‌لرزاند، انجام دادند.

سردار قاآنی افزود: شما می‌دانید تمام سرزمین‌های اشغالی حکم یک پادگان پر از دوربین و ابزار کنترلی را دارد، سیستم صهیونیستی و پلیسی که در آنجا حاکم است، قدم به قدم آنجا را کنترل می‌کند. اما در چنین سرزمینی پادگان مسلک نظامی، فرزندان فلسطینی  این گونه بلند شده و عملیات انجام می‌دهند و شهدای عالی‌مقامی همچون “رعد حازم” اینگونه با صلابت و با طمانینه نفس، در مرکز رژیم صهیونیستی و در شلوغ ترین منطقه و ساعت آمده و با صلابت حرکت کرده و با اقدام قهرمانانه پاسخگویی به جنایات رژیم صهیونیستی را این گونه مردانه اجرا می کند.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: وقتی آن شب به پدر این شهید مراجعه کردند که خودش هم جزو قهرمانان نهفته در درون سرزمین‌های اشغالی بوده، می گوید من از رسانه ها شنیدم که رعد چه کاری انجام داده، همه فرزندان فلسطین این گونه شهادت طلب هستند. البته دو فرزند دیگر این خانواده نیز قبلا به شهادت رسیده بودند.

وی با بیان اینکه به رژیم اشغالگر صهیونیستی گفته‌ایم از مبارزات هر کس که علیه این رژیم جنایتکار مبارزه کند، پشتیبانی می‌کنیم و این پشتیبانی همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: جوانانی که امروز در فلسطین با رژیم صهیونیستی مبارزه می‌کنند و اینگونه عملیات را انجام می‌دهند سرمایه‌های نهفته درون فلسطین و نسل چهار و پنج هستند که این گونه عملیات های قهرمانانه و فداکارانه را انجام می دهند که تمام سیستم رژیم را به هم ریخته اند.

وی ادامه داد: شما اخبار را دنبال می کنید، دوستان ما که اخبار را از منطقه گزارش می کردند گفتند که این جوان  چند ساعت در این سرزمین های سرتاسر پلیسی حرکت می کرد. از ساعت ۹ – ۹/۳۰ شب که عملیات این جوان آغاز شد، سیستم پلیسی پیچیده رژیم‌صهیونیستی تا زمان نماز صبح نتوانست این جوان را پیدا کند. تا اینکه این جوان برای این نماز صبح به مسجد یافا رفت و در آنجا به او مشکوک شدند، اما تسلیم نشد و پس از نماز نیز مردانه جنگید.

سردار قاآنی گفت: یک نفر از این جوان ها تمام ارکان رژیم صهیونیستی را می لرزاند، بعد اینها سر و صدا می‌کنند که می‌خواهند با ایران اسلامی بجنگند! کوچک تر از آن هستند که بخواهند با این نظام الهی برخورد کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: ما اعلام کردیم از زمان امام عظیم الشان تا امروز از همه مبارزات ضد اسرائیلی و ضد رژیم اشغالگر حمایت می کنیم. اما خودمان هم دست بسته نیستیم و هر جا که لازم باشد، دست به کار می‌شویم. در دوره اخیر که این رژیم جنایتکار خواست بروز و ظهوری از خود نشان دهد نظام اسلامی به آنها اعلام کرد که اگر به منافع این نظام در هر کجای عالم تعرضی صورت بگیرد، در هر جا که شما را پیدا کنیم پاسخ شما را می‌دهیم. البته خوب می‌دانیم شما کجا هستید، یک نمونه آن در اربیل بود.

وی عنوان کرد: در اربیل عراق بسیاری از افرادی که کنار آن ها زندگی می‌کردند، نمی‌دانستند که آنجا پایگاه موساد است. اما نظام اسلامی با قدرت و سلطه‌ای که دارد خوب دشمنش را دنبال می‌کند و می‌فهمد با دشمن خود چگونه برخورد کند.

وی افزود: آن‌ها در عین اینکه رسماً نپذیرفته‌اند اما به وضوح اقرار کردند و متعجب شدند از اینکه جمهوری اسلامی چطور با رعایت ملاحظات امنیتی این پایگاه جنایتکاران و فعالیت این ها را رصد می‌کند و بر سر آن ها می‌زند و اعلامیه می‌دهد که ما بودیم و زدیم و پس از این باز هم می‌زنیم.

قاآنی اظهار داشت: اگر هر جا تعرضی صورت بگیرد هر جا و هر زمانی که تشخیص دادیم ،‌حتماً برخورد جدی با رژیم صهیونیستی می‌کنیم و آنها کوچک‌تر از آن هستند که با نظام اسلامی که چنین سرمایه‌های بزرگی دارد هم‌آوردی کنند.

وی گفت: ما اگر گاهی ملاحظاتی داریم به علت رعایت حال مردم و مسائل متعدد دیگر است چرا که دارای فهم انقلابی الهی و ولایی هستیم و این به منزله قدرت رژیم صهیونیستی نیست. ما مثل رژیم صهیونیستی جنایتکار نیستیم که وقتی هر فلسطینی یک تیر به سمت آنها شلیک می کند، اول همه خانه‌ها را خراب می کنند. ما مثل آنها نیستیم، دارای فهم انقلابی هستیم و می‌دانیم کی، کجا و چگونه برخورد کنیم.

سردار قاآنی گفت: رژیم رو به زوال صهیونیستی هرچه زمان می‌گذرد به زوال خود نزدیک‌تر می‌شود. همین دولت نیم‌بندی که دارند در آستانه سقوط است و انشاالله با مقاومت فرزندان انقلاب اسلامی و مقاومت، حتماً اضمحلال این رژیم سرعت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: با ایمان و اعتقاد در این مسیر هستیم و برادران ما که این‌طور فداکارانه در میدان رشادت می‌کنند به این مسیر ایمان دارند. به ارواح مقدس همه شهدای مقاومت به ویژه شهدای عالی‌مقام فلسطین سلام می‌فرستیم و از خانواده‌ها، مادران و پدران آن ها که در اوج ظلم چنین فرزندان دلاوری را پروراندند، تکریم به عمل می‌آوریم. البته میدان مقاومت منحصر به این محدوده نیست و مقاومت امروز در سرتاسر دنیا گسترش پیدا کرده است. هرکجا هر ظالمی متعرض ممالک اسلامی شود ،جوانان مسلمان انگیزه کافی را دارند و البته انقلاب اسلامی نیز بلد است به آن ها راه را یاد بدهد چگونه از خود دفاع کنند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در رابطه با مقاومت یمن نیز تصریح کرد: فرزندان انصار الله آن روزی که حاکم بی عرضه یمن با دستور عربستان سعودی جنایتکارش کشور را گذاشت و رفت، کسی نبود که کشورشان را اداره کند، جوانان انصارالله در این قریب به هشت سال، هم کشور را اداره کردند و هم در جنگ آن هم در شرایطی که بالاترین سلاح مستقیم‌زن آن ها آرپی‌جی بود و منحنی زن آن ها خمپاره های ۸۱ و ۱۲۰ بود، مقاومت کردند.

وی ادامه داد: امروز قهرمانان یمن و فرزندان جدید انقلاب عمده سلاح‌هایی که استفاده می‌کنند را در درون کشور خود می‌سازند. موشک با برد بالای ۱۰۰۰ کیلومتر و هواپیمای بدون سرنشین با برد بالای ۱۵۰۰ کیلومتر برد می‌سازند و همه این عملیات هایی که انجام می دهند، با استفاده از ابزار و امکاناتی است در تونل‌ها و زیرزمین‌ها و زیر بمباران دشمن تولید می‌کنند.

قاآنی تاکید کرد: رهبران نادان سعودی وقتی هشت سال این جنگ را با استفاده از امکانات همه دنیا ادامه داده‌اند و هرروز عقب‌تر رفته‌اند و میدان جبهه یمن جلوتر آمده است، باید آن قدر فهم داشته باشند و بدانند این جنگ، جنگی نیست که حتی یک روز به نفع آن ها باشد.

فرمانده نیروی قدس سپاه خاطر نشان کرد: توصیه رهبر انقلاب انصافاً خیرخواهانه بود که تمام کنید این جنگ را. اگر عقلی باشد هرچه زودتر عربستان باید این جنگ را تمام کند، یمن که چیزی برای ازدست دادن ندارد؛ سیستم آب بیمارستان‌ها و ضروری‌ترین نقاط آن ها را بمباران کرده‌اند. این جنایتکارانی که فرزند جنایت هستند و از جنایتکاران دیگری در دنیا همچون رژیم صهیونیستی کمک می‌گیرند؛ ما مدارک مسلم و قطعی در این باره داریم و عربستان سعودی باید خجالت بکشد.

وی افزود: مقاومت در دنیا این چنین است، این پیام باید برای آمریکا و استکبار جهانی باشد؛ آن ها که شهید سلیمانی و دیگر شهدای عالی‌مقام جبهه مقاومت را ترور کردند و می‌خواستند خللی در این جبهه ایجاد کنند، این فهم را نداشتند که هر قطره خون شهید سلیمانی مبارزان بسیاری را در دنیا به خود جذب می‌کند و این راه به حول و قوه الهی ادامه خواهد داشت.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: برگزاری این جلسات برای این است که بار دیگر بگوییم، شهید حجازی، شهید سلیمانی، شهید ابومهدی و شهدای جبهه مقاومت چگونه با توکل به خدا و توسل به ائمه معصومین و با نگاه بلند زیر نورانیت ولایت حرکت کردند، هرروز جبهه جدیدی را فتح کردند.

وی گفت: دنیای استکبار و صهیونیسم جهانی بداند این مسیر، مسیر مسلم است و قطعاً کودکانی که همزمان با سخن گفتن پدر و مادران آن ها اسامی ائمه را به آن ها یاد دادند و وقت رسیدن به وجود مبارک امام دوازدهم حضرت مهدی (عج) همه این پدران و مادران به همه بچه ها آموخته اند که این امام حی است و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد. همه فرزندانی که این‌طور تربیت شده‌اند، این مسیر پر افتخار را ادامه خواهند داد.

سردار قاآنی در پایان عنوان کرد: دیر نباشد روزی که به برکت وجود شهدای عالی مقام از جمله شهیدان سلیمانی و حجازی، همه ما فتح قدس را ببینیم و توفیق این را داشته باشیم که این حرکت این نظام اسلامی را به سمت اصلی دنیا یعنی رسیدن به محضر حکومت امام زمان (عج)ادامه دهیم.

لینک کوتاه : https://akhbarbabol.ir/?p=2111

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.